Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety , w trakcie którego w organizmie dochodzi do wielu zmian, na które w dużym stopniu narażony jest brzuch. Jego wielomiesięczne rozciągnięcie po porodzie spowoduje , że mięśnie brzucha będą osłabione, skóra może stracić jędrność lub elastyczność, mogą pojawić się rozstępy. Trzeba jednak pamiętać, że problem rozciągnięcia nie dotyczy jedynie mięśni ale również (głównie) macicy.


Nieco inaczej mają się sprawy po cesarskim cięciu. Blizna, z reguły, umiejscowiona jest nad wzgórkiem łonowym w poprzek. Z początku taka rana może wykazywać skłonność do podrażnień, dawać odczucie bólu lub ciągnięcia w podbrzuszu. Ponieważ podczas takiego zabiegu przecięte zostały nie tylko powłoki brzuszne, ale również mięsnie brzucha oraz sama macica może dochodzić do zrostów, co finalnie zaburzy pracę narządu ruchu a nawet narządów wewnętrznych. Cesarskie cięcie może też wpłynąć na kształt brzucha.


Co może dać Ci Indiba?
Technologia INDIBA stymuluje tkanki na poziomie komórkowym poprawiając metabolizm i regenerację tkanek oraz odbudowuje struktury kolagenowe , co dam nam:

  • znacząco stymuluje procesy gojenia się tkanek,
  • ujędrnia i odżywia skórę,
  • przeciwdziała powstawaniu zrostów i zwłóknień uszkodzonych w trakcie porodu tkanek,
  • modeluje kształt brzucha

Zalecana ilość zabiegów: 5 - 10 zabiegów, dwa lub trzy razy w tygodniu.