• OBRZĘKI

  • LECZENIE BÓLU

  • BLIZNY I WŁÓKNIENIE

  • OGRANICZENIA FUNKCJONALNE

 

LymphaTouch® to wyrób medyczny przeznaczony do łagodzenia obrzęków i bólu w pierwotnym i wtórnym obrzęku limfatycznym, po urazach i kontuzjach, a także przed i pooperacyjnie.

 

Zabieg skutecznie aktywuje przepływ limfatyczny i transport płynów w tkance podskórnej w celu zwiększenia przepływu tlenu i składników odżywczych wokół leczonego obszaru. Poprawia to redukcję płynów i łagodzi zarówno obrzęk, jak i dyskomfort z nim zwiazany.

 

LymphaTouch® może być stosowany w zabiegach mobilizacji tkanek miękkich i powięzi w celu zmniejszenia napięcia i bólu, a także zwiększenia mobilności. Dekompresja może być pomocna m.in. w ostrych i przewlekłych urazach przeciążeniowych, takich jak zapalenie kaletki, zapalenie ścięgna i inne zespoły bólowe mięśniowo-powięziowe. Terapia podciśnieniowa w połączeniu z wibracjami mechanicznymi pomaga również w pracy z adhezją poprzez skuteczne zmiękczenie zwłóknienia i blizny.

 

Terapię LymphaTouch® stosowano w wielu różnych stanach związanych z bólem, takich jak ból neuropatyczny, ból pleców, ból barku, łokieć tenisisty, zespół cieśni nadgarstka, różne stany kolanowe, takie jak choroba zwyrodnieniowa stawów, zapalenie rozcięgna podeszwowego, ból związany ze stawami i ścięgnami. Ponadto wiele zaburzeń neurologicznych, takich jak stwardnienie rozsiane, udar mózgu lub urazy rdzenia kręgowego, może powodować ograniczenia i dyskomfort w tkankach miękkich. W celu opanowania bólu, regulowane ustawienia LymphaTouch® oferują indywidualne podejście do leczenia pacjenta, umożliwiając indywidualne leczenie. Przyczynę bólu należy ustalić przed rozpoczęciem leczenia.